7 Priežastys, kodėl verta daugiau laiko praleisti gryname ore. 3 PRIEŽASTIS

Akių gydytojai vieningai sutaria: buvimas lauke – sveika mūsų akims

  

preizastys buti lauke, gryno oro nauda

Tikriausiai nieko nenustebinsime teigdami, jog ilgai žiūrėti į „visokio plauko“ ekranus kenkia jūsų akims. Jos išsausėja, tampa jautrios ir, žinoma, ilgainiui pradeda prasčiau matyti.

Dažniausiai pasitaikantis akių sutrikimas – trumparegystė (miopija), kai žmogus blogai mato tolimus daiktus. Anksčiau vyravo nuomonė, jog dėl to „kalti“ genai ar dažnas žiūrėjimas į arti esančius daiktus, pvz., kai darbo pobūdis susijęs su įdėmiu žiūrėjimu į objektą iš arti…

Tačiau dabar yra atlikta daugybė mokslinių tyrimų ir jie šokiruoja savo rezultatais: jaunų žmonių, sergančių trumparegyste, skaičius per pastaruosius 50 metų padvigubėjo!

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad net 23 procentai 12-13 metų amžiaus britų vaikų kenčia nuo miopijos (trumparegystės), kai dar 1960 metais šis skaičius tesiekė 10 procentų.

Taigi, dabar mokslininkai jau vieningai sutaria – kaltas ne kas kitas, kaip tik mūsų gyvenimo būdas!

 

Viskas prasideda vaikystėje…

preizastys buti lauke, gryno oro nauda2017 m. Dr. Caroline Klaver, atlikusi didelį trumparegystės priežasčių tyrimą, teigė: „Asmens gyvenimo būdas vaikystėje ir paauglystėje turi ypač didelį poveikį jo regėjimui ateityje. Vaikai, kurie daug laiko praleidžia lauke ir daug sportuoja, rečiau serga trumparegyste. Ir atvirkščiai, tie, kurie mažai būna lauke, nesportuoja ir užsiima veiklomis, kai akys žiūri į daiktus iš arti, turi didesnę riziką sirgti miopija”.

Net lyginant skirtingų etninių grupių vaikus, prieita tos pačios išvados: kalti ne genai, ne tautybė, o tik gyvenimo būdas!

Gydytoja pataria tėvams: vaikai privalo bent 15 val. per savaitę, t.y. ne mažiau kaip 2 val. kasdien, praleisti lauke ir „darbas iš arti“ akims neturi trukti ilgiau kaip 45 min. iš eilės, t.y. privaloma daryti pertraukas.

 

Išvada.

preizastys buti lauke, gryno oro nauda

Kaip jau supratote, išvada peršasi pati – tiek vaikams, tiek suaugusiems verta sudėlioti savo dienotvarkę taip, kad  kuo daugiau laiko praleistume lauke ir išsaugotume sveikas akis.

Darydami pertraukas dirbant, išeinant pasivaikščioti darbo pertraukų metu, vakarus leidžiant kieme mes ne tik būsime visapusiškai sveikesni, bet ir daugiau nebekenksime savo akims ar net pagerinsim regėjimą!

Jeigu Jūsų regėjimas jau kelia Jums rūpesčių, būtinai pasidomėkite pratimais akims. Yra daug įvairiausių pratimų, skirtų akims, kuriuos galima būtų atlikti ir lauke.

Aš, asmeniškai, mėgstu atsisėsti savo terasoje, išsirinkti kokį nors toli toli esantį objektą, pvz. tolumoje stovinčio beržo viršūnėje tupinčią varną J ir ilgokai į ją pažiūrėti. Patikėkite, tai puiki atsvara tam laikui, kurį praleidžiame prie ekranų.

Vien tai, kad vasaros metu jūsų akys mato daug žalios spalvos – jau yra pratimas. Tiesa, specialistai sako, kad reikia nepamiršti ir mitybos…

Gero Jums pasibuvimo kieme ir skanių morkų, mėlynių bei špinatų ! ?

 

Sekančių priežaščių laukite tęsinyje…

Su šiltais linkėjimais,

Eko sesės

Tekstą ruošė: Inga Skirmantienė

Redagavo: Saulė Skirmantienė­­­­­­­­­­­­­

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *