7 Priežastys, kodėl verta daugiau laiko praleisti gryname ore. 4 PRIEŽASTIS

Vitamino D trūkumo pavojai…

 Ir nepaneigiamas faktas: geriausias būdas papildyti vitamino D atsargas organizme – kuo daugiau laiko praleisti lauke (saulėje).

 

7 Priežastys, kodėl verta daugiau laiko praleisti gryname ore, nauda buti lauke, vitaminas DVitaminas D – tai riebaluose tirpstantis vitaminas, kuris yra labai svarbus daugeliui mūsų organizmo sistemų. Jis padeda įsisavinti kalcį, fosforą, magnį ir išlaiko šias medžiagas kauluose. Pakankamas jo kiekis organizme įgalina išvengti rachito, osteoporozės ir netgi infekcinių ligų.

Trūkstant vitamino D, didėja rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, storosios žarnos ir prostatos, krūties vėžiu, depresija…

 

Vitamino D ypač trūksta ir Lietuvos gyventojams.

Dažnas vitamino D trūkumo simptomas – nuovargis, o taip pat kaulų skausmai, dažni peršalimai. Medikai teigia, kad vitamino D nepakankamumas organizme gali būti labai klastingas, – kartais tik po dešimtmečio išryškėja neigiamos šio vitamino trūkumo pasekmės.

Klaidinga yra nuomonė, jog subalansuota mityba visiškai patenkina vitamino D poreikį. Mokslininkai patvirtino, kad iš tiesų, dalį jo gauname su maistu, ypač su riebia žuvimi, tačiau net 80-90% vitamino D žmogaus organizmas pasigamina per odą būnant saulėje!

7 Priežastys, kodėl verta daugiau laiko praleisti gryname ore, nauda buti lauke, vitaminas D

Specialistai teigia, jog šio vitamino trūkumas jau siekia epideminį lygį! Lietuvoje ir dar šiauriau mūsų esančiuose kraštuose vitamino D trūkumas nustatomas kas antram gyventojui.

Paradoksalu – dabar daug kalbama apie saulės žalą organizmui, tačiau pamirštama, kad be jos gresia ne ką mažesnės problemos. Pripažinkime, reikia rasti aukso vidurį.

 

Tad ištrūkime į lauką ir kasdien bent po penkiolika minučių pasimėgaukime saulės voniomis!!! Ši saulėta vasara – pats tinkamiausias tam metas! 🙂

 

Kitos priežastys daugiau būti lauke tęsinyje…

Su šiltais linkėjimais,

Eko sesės

Tekstą ruošė: Inga Skirmantienė

Redagavo: Saulė Skirmantienė­­­­­­­­­­­­­

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *