7 Priežastys, kodėl verta daugiau laiko praleisti gryname ore. 1 PRIEŽASTIS

Mokslininkų patvirtinta gryno oro nauda Jūsų sveikatai ir gerai savijautai.

 

Būti gryname ore sveika – tai žino visi. Tačiau kuo tai naudinga Jums? O ar kada nors susimąstėte, kiek iš tikrųjų laiko praleidžiate uždarose patalpose?

7 Priežastys, kodėl verta daugiau laiko praleisti gryname ore

Greičiausiai guodžiate save, kad ne taip jau ir daug… Bet ar tikrai? Darbas, vaikų priežiūra, parduotuvė, automobilis, poilsis prie TV ekranų, laikas socialiniuose tinkluose – vidutiniškai NET 90% paros esame kažkur, bet ne lauke.

 

Dar prieš 50 metų daugumai žmonių tai būtų tiesiog nesuvokiama realybė. Ir deja, tai tikrai neigiamai veikia mūsų ir mūsų vaikų sveikatą. Tad gal jau laikas išsiimti ausines, atjungti kompiuterį, televizorių ir sąmoningai ilginti laiką, praleidžiamą gamtoje?

Jei jums trūksta motyvacijos keisti savo gyvenimo būdą, kas savaitę pateiksime po svarbią priežastį, kodėl laikas, praleidžiamas lauke, yra ypač svarbus jūsų fizinei ir psichinei sveikatai.

 

1 PRIEŽASTIS.

PATALPOSE ORO UŽTERŠTUMAS DAŽNIAUSIAI YRA DIDESNIS NEI LAUKE

  

7 Priežastys, kodėl verta daugiau laiko praleisti gryname ore

Jaučiate, jog jums dažnai peršti akys, gerklė, turite kvėpavimo sutrikimų, kankina galvos skausmai, nuovargis? Tuomet pats laikas išeiti ilgam pasivaikščiojimui į mišką?

Gali atrodyti, kad savo jaukiuose namuose esate „saugesnis“, negu didžiajame „nesaugiame“ pasaulyje… Bet ar tikrai? Tyrimai rodo, kad kai kurių teršalų koncentracija namuose, patalpų viduje yra nuo 2 iki 5 kartų, kartais net 100-tais kartų didesnė nei lauke. Pradėkime nuo statybinių medžiagų, iš kurių pastatytas jūsų būstas, pagaminti baldai, namų apyvokos daiktai – viskas į aplinką išskiria tam tikras medžiagas. Žinoma, visi produktai dabar yra sertifikuoti, leistinų normų, tačiau ar kas skaičiavo jų sumines vertes?

 

Istoriniai faktai.

Štai pirmasis istorinis faktas: ilgą laiką pomidorai Europoje buvo laikomi nuodingais. Ar žinote, kodėl? Nes dauguma jų suvalgiusių kilmingųjų blogai jausdavosi arba net mirdavo. Tik praėjus daugeliui metų paaiškėjo tiesa ir pomidoro garbė buvo reabilituota. Paaiškėjo, kad kalta ne daržovė, o indas, iš kurio ji valgoma! Tuo metu buvo gaminamos alavinės lėkštės, kuriose būdavo daug švino. O per pomidoruose esančias rūgštis švinas patekdavo į valgančiojo organizmą ir jį apnuodydavo.

Arba kitas istorinis pavyzdys: buvo nustatyta, jog Napoleono organizme ilgai kaupėsi arsenas. Jo šaltinis – žaliais dažais dažyti tapetai, kurių sudėtyje buvo vario arsenido.

Iš naujesnių laikų istorijos: dabar keičiami asbestinio šiferio stogai, mat paaiškėjo, kad jis kenksmingas sveikatai!

O kur visa buitinė chemija, kosmetika su lakiaisiais junginiais, formaldehidu? Ką jau kalbėti apie dulkes, pelėsį, augintinių šėrimosi pasekmes ir t.t.…

 

Kokia išeitis?

7 Priežastys, kodėl verta daugiau laiko praleisti gryname ore

Žinoma, gera ventiliacija čia labai padėtų, bet ar ne geriau tiesiog padovanoti sau daugiau laiko gryname ore? Juk visi pamename dar mokykloje išmoktas biologijos pamokas – medžiai sugeria toksiškas medžiagas ir gamina deguonį. Kodėl mes tai pamiršome?

Dovanokime savo plaučiams ir visam kūnui atgaivos valandėlę! Ištrūkime į gamtą! Kas kokį būdą bepasirinktų – visi jie nuostabūs:

  • pasivaikščiojimas miške, parke, pajūryje…
  • laikas, praleistas kolektyviniame sode, nuosavo namo kieme besidarbuojant darže ar gėlynuose..
  • pasibuvimas kaime pas močiutę..
  • tingus poilsis nuosavoje terasoje….

 

Kitų priežaščių laukite tęsinyje…

Su šiltais linkėjimais,

Eko sesės

 

Tekstą ruošė: Inga Skirmantienė

Redagavo: Saulė Skirmantienė­­­­­­­­­­­­­

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *