Kodėl verta daugiau laiko praleisti gryname ore. 7 PRIEŽASTIS.

IR TAI DAR NE VISKAS…

 

Pamenate, prieš keletą savaičių pažadėjome Jus įtikinti, jog buvimas lauke iš tiesų yra geras dalykas? 😊

Stengėmės iš visų jėgų, perskaitėme begalę informacijos, norėjome išskirti bent 7 pagrindines priežastis su paaiškinimu, kodėl tai yra VERTA… Ir?

Ir su džiaugsmu pranešame, kad nepakanka tų septynių punktų! Jų galima išvardinti DAUG daugiau. Tad septintąja priežastimi pavadinsime dar bent keletą dalykų (be jau aprašytų anksčiau), kuriuos jūs gausite „dovanų“ pakilę nuo sofos ir „išvedę“ save laukan 😉:

  • Jei jau išsiruošėte į lauką, tikėtina, kad kažkiek pajudėsite. Ir tai jau gerai, nes visi žino, kad sportas – sveikata. Maža to, mokslininkai yra nustatę, jog tie, kurie bėgioja ar važinėja dviračiu lauke – sudegina daugiau kalorijų nei plušantys sporto salėje ant bėgimo takelių ar stacionarių dviračių.
  • Kuo daugiau laiko būsite gamtoje, tuo daugiau energijos turėsite. „Gamta – tai degalai sielai.“ (R.Ryan)
  • Atsibodo rutina – geriausias būnas nuo jos pabėgti – pakeisti aplinką išėjus į gamtą ir prasiblaškyti!
  • Imuninės sistemos gerinimas. Ar girdėjote terminą „miško vonios“? Mokslininkai ištyrė, kad ilgi pasivaikščiojimai miške didina ląstelių „kovotojų“ kiekį kraujyje. Ir efektas išlieka bent 30 dienų! Taigi – gamta yra mūsų kraujyje. Gal padarykime sau paslaugą BŪTENT šią savaitę – išeikime ilgam pasivaikščiojimui į mišką, sutariam?
  • Socializacija ir geresni tarpusavio santykiai irgi gali būti nulemti jūsų pomėgio būti lauke. Juk yra daugybė veiklų, kurios kuria draugystę, galbūt net šeimas 😉
  • Kuo daugiau laiko praleisite lauke, tuo dažniau susimąstysite, kokia nuostabi yra gamta ir visa mūsų planeta, tad tikėtina kils puikių minčių ir iniciatyvų, kaip išsaugoti aplinką ateities kartoms.
  • Na ir galų gale, išėję į mišką, nuosavą kiemą ar bent trumpą pasivaikščiojimą paupiu jūs tiesiog pasijusite LAIMINGESNI! Tikrai! Mokslininkai nustatė, jog grynas oras ir saulė didina laimės hormono serotonino kiekį. Taip pat, būnant lauke gerėja nuotaika, kyla pasitikėjimas savimi, mažėja neigiamų minčių.

Išsirinkite, kuris variantas jums tinka ir pirmyn: miškai, laukai, pajūris, kalnai, nuosavas kiemas, pertraukėlė darbo metu parke, tingus poilsis terasoje, darbas sode ar darže…

Linkime nuostabaus laiko gryname ore su visomis iš to išplaukiančiomis geromis pasekmėmis!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *