Levandos mūsų gėlyne. Ką apie jas žinome?

Mūsų kiemo rožyne jau keleri metai yra įsikūrę ir levandos.

Išties, labai gražus derinys: kvepia, traukia akį ir… daugiau apie jas nieko nežinojome.

Taip jau nutiko, kad viena eko sesė šią vasarą apsilankė Prancūzijoje,

Provanso regione, kuris vadinamas levandų tėvyne ir sužinojo šį bei tą daugiau ?

Todėl panorome pasidalinti ir su jumis…

Pirmiausia, reikia žinoti, kad levandų yra net 39 rūšys. Svarbiausia atskirti tikrąsias levandas nuo levandinų.

 

Levandinai labai panašūs į levandas, tačiau turi šonines ataugėles, tad gerai įsižiūrėjus tikrai galima lengvai atskirti šiuos augalus. Levandinai – išvestinė rūšis, atsparesnė ligoms, vešlesnė, tačiau naudojama dažniausiai dėl aromato, nes neturi tokių gydomųjų savybių, kaip levandos. Jau patikrinome – mūsų kieme auga levandos ?

 

Pačios vertingiausios levandos, – augančios kalnuose, renkamos rankomis, tačiau jų eterinis aliejus ypatingai brangus ir retas. Dabar daugiausia levandų užauginama ūkiuose, tačiau ne bet kur, o kalnuotose Provanso vietovėse. Kokybiškas levandų aliejus žymimas AOC ženkliuku (Appelation Origine Controllé), kuris reiškia, jog produktas sertifikuotas, patikrintas kontroliuojančių institucijų.

Tikrųjų levandų aliejus gali būti naudojamas tepti ant nedidelių žaizdelių, nubrozdinimų, nes pasižymi antiseptinėmis savybėmis. Taip pat levandos vadinamos ramybės augalu, nes jų aromatas padeda užmigti, ramina… Tad keli lašai eterinio aliejaus į vonią ar aromatas miegamąjame turėtų pagelbėti nugrimzti į saldžiausių sapnų karalystę.

O jei norite gaivos savo drabužių spintoje, tiktų džiovintų levandų maišeliai arba „sachet“, kuriuos nesunkiai galite nusipinti, jei turite kieme vieną kitą levandų krūmelį. Mes irgi tik mokomės, tad pažadame video pamokėlę artimiausiu metu ?

 

Tikimės, kad ir jūsų kieme atsiras vienas kitas levandų krūmelis, kuris įsikurs šalia terasos ir skleis nuostabų aromatą jums

 

ilsintis ant patogių ir gražių lauko mūsų baldų.

Apsilankykite www.ekoseses.lt ir išsirinkite savo baldus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *